Blog

Rumień i popękane naczynka? Laser w pogotowiu 

Intensywne zaczerwienienie skóry, nieestetyczny rumień i popękane naczynka to problem wielu osób. Istnieje jednak bardzo skuteczny sposób, który pomaga usunąć te dolegliwości. Laser to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces i pozwala cieszyć się promienną skórą twarzy. 

Dla kogo przeznaczone jest laserowe usuwanie rumienia?

Zabieg przy użyciu lasera przeznaczony jest dla wszystkich osób, które zmagają się z różnorodnymi problemami dermatologicznymi. Zaleca się go w przypadku problemów z trądzikiem różowatym, w sytuacji wystąpienia rumienia, popękanych naczynek. Sprawdzi się również w momencie występowania intensywnego zaczerwienienia twarzy. 

Jak przebiega zabieg przy użyciu lasera?

Laserowe zamykanie naczynek i usuwanie rumienia z twarzy nie wymaga specjalnego przygotowania przez pacjentkę lub pacjenta. Zabieg rozpoczyna się dokładnym oczyszczeniem miejsca, w którym ma zostać wykonany. Następnie zabezpiecza się oczy pacjenta przy użyciu okularów ochronnych. 

Głowica lasera emituje plamkę naprowadzającą, która jest kierowana wyłącznie w zmiany naczyniowe. Dzięki temu zabieg jest wykonywany z niezwykłą precyzją. Wiązki światła tworzą w skórze siatkę z mikrouszkodzeniami. W momencie zetknięcia się z hemoglobiną wiązka lasera zamienia się w ciepło. Następnie dochodzi do trwałego obkurczenia naczynek i ich zamknięcia. Cała laseroterapia jest bezbolesna i nie wymaga znieczulenia. Zabieg jest w pełni bezpieczny i nie wymaga długiej rekonwalescencji, a efekty są widoczne niemal od razu. 

Spodziewane efekty laseroterapii

Rezultaty w postaci usunięcia zmian trądzikowych, rumienia i popękanych naczynek są widoczne już po pierwszym zabiegu. W niektórych przypadkach zmiany na twarzy wymagają jednak większej ilości zabiegów. Zamknięte i skorygowane naczynka nie powinny ponownie pękać, dlatego laserowa metoda jest uważana za jedną ze skutecznych metod w walce ze zmianami na skórze. 

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg na naczynka twarzy jest bezbolesny, ponieważ głowica lasera jest wyposażona w specjalny moduł chłodzący, który minimalizuje dyskomfort. Z zabiegu muszą zrezygnować osoby chorujące na nowotwór, stosujące terapię hormonalną. Do przeciwwskazań należą też:

  • choroby pęcherzykowe skóry, 
  • bielactwo,
  • łuszczyca, 
  • padaczka,
  • rozrusznik serca, 

Z laseroterapii nie powinny korzystać osoby ze skłonnościami do przebarwień oraz kobiety w ciąży i karmiące. Każdorazowo przed zabiegiem warto się skonsultować z chirurgiem, aby ustalić najlepszą metodę leczenia.